fbpx
Який він, правильний детокс для організму?

А ви чули про детокс організму, що так стрімко набирає популярність? Сьогодні ми розповімо вам, що представляє собою ця система харчування і чи потрібна вона саме вам.

Комплексне очищення організму практикується в світі вже не перший рік, починаючи з давніх практик в індійській та китайській медицині. Говорячи про детоксикацію, ми маємо на увазі очищення, релакс і здорове харчування — і всередині, і зовні. Усуваючи токсини, що заполонили тіло на клітинному рівні, підтримуючи його корисними продуктами і правильним доглядом, ми допомагаємо йому відновити імунітет, здоров’я та бадьорість.

Отже, що представляє собою детокс?

Перед тим як почати розповідати про різноманітні способи детоксикації, потрібно визначити, що сама по собі детоксикація є однією з основних функцій людського організму — за допомогою печінки та інших органів наше тіло щохвилини фільтрує близько 1,4 літра крові, нейтралізує і переробляє токсичні речовини, щоб потім від них можна було безпечно позбутися.

Детоксикація — це природне очищення вашого організму, в ході якої тіло знешкоджує, розщеплює і виводить небажані для себе речовини. Це одна з ключових завдань організму, яка працює в постійній зв’язці з іншими його функціями.

Токсини оточують нас повсюду і їх кількість, що доводиться фільтрувати нашому тілу щодня, тільки зростає. Сюди відносяться алкоголь, сигарети, вихлопні гази, що вже є невід’ємною частиною життя для жителів великих міст, пестициди, що використовуються при вирощуванні продуктів харчування, щоденний стрес та незбалансоване харчування. 

Cам по собі детокс — це лише тимчасовий захід, який підвищує ефективність природної детоксикації організму шляхом скорочення споживаних токсинів і збільшення кількості корисних поживних речовин. Однак зміни повинні торкнутися і способу життя. Адже найкраща детокс-програма — тільки комплексна, включає і відповідну дієту, і спортивні навантаження, і додаткові процедури, наприклад, косметичні, які допоможуть відновити здоров’я шкіри і волосся.

Чому вам потрібен детокс?

Висококалорійна та малопоживна їжа й надмірне вживання алкоголю, тільки підвищує ваш апетит. Такий спосіб життя призводить до затримки рідини в організмі, здуття живота, проблем зі сном. Також все це супроводжується відчуттям млявості і неповороткості, що зовсім не приносить позитивних відгуків для вашого самопочуття. Основна причина таких симптомів — це кількість накопичених токсинів, з якими вашему тілу необхідно впоратися.

Правильний детокс покращує загальний стан здоров’я, приносить користь як на фізичному, так і психологічному рівнях. Ефективне очищення не тільки одноразово знижує токсичне навантаження на організм, але і забезпечує його всім необхідним для подальшої природної детоксикації. Люди стають більш енергійними, вага знижується, поліпшується стан шкіри, набряки трапляються все рідше, в деяких випадках підвищуються показники концентрації та уваги. Детокс допомагає скоротити газоутворення, позбутися від здуття живота, а також зменшити тягу до солодкого.

З чого розпочати?

Якою б гарною не була програма очищення, не варто квапити події. Підходити до детоксу потрібно поступово, а отже починати нове життя з понеділка — не буде гарною ідеєю.

Програма детоксу складається з декількох етапів: підготовка, чистка організму і повернення до звичайного режиму харчування. Якщо ви веган або сироїд, то весь процес буде проходити набагато легше, тому що вам не потрібно поступово відмовлятися від деяких продуктів — ви їх просто не їсте вже зараз. Складніше доведеться тим, хто обожнює починати день з чашки кави та бутерброда з ковбасою, а завершувати — щільною вечерею з десертом.

В такому випадку підготовку найкраще почати за місяць до запланованої чистки. У цей час необхідно поступово скоротити споживання, а потім і відмовитися від напівфабрикатів, молочних продуктів, борошняних виробів, цукру, кави, алкоголю і сигарет. Намагатися готувати на пару або запікати, вживати більше свіжих ягід, фруктів та овочів. Необхідно зробити свій раціон легким — це допоможе більш плавно перейти до етапу очищення. Таким чином, ви знімите навантаження з внутрішніх органів, особливо з кишечника і печінки, які при неправильному харчуванні працюють на знос.

Що ж можна їсти під час детоксу?

Все зводиться до пошуку інгредієнтів високої якості — вживайте натуральні продукти, чим менше вони оброблені, тим краще. Це якісні білки, корисні жири і овочі з низьким вмістом вуглеводів. Нехай у вашій тарілці будуть зелені овочі, горіхи і злаки, м’ясо з ферми, етично спіймана риба, а також ненасичені жири (авокадо, оливкова, кокосова олії, а також топлене масло).

Спорт

Всі ми знаємо, що фізичне навантаження — це ключовий елемент міцного здоров’я. Під час детоксу воно важливе як ніколи: рух сприяє виведенню токсинів і регулює температуру тіла. Найголовнішими помічниками тут є  інтенсивні інтервальні тренування, гаряча йога і сауна, особливо інфрачервона.

Жар стимулює кровообіг, а це, в свою чергу, знижує кров’яний тиск, розслаблює м’язи, полегшує незначні болі, допомагає збалансувати рівень кортизолу. До того ж, як показує практика, високі температури покращують роботу судин, допомагаючи регенерації ендотелію, яким ті покриті зсередини. Ще сауна здатна підвищити реакцію лейкоцитів на різного роду «загарбників». Також, Слідкуйте за тим, щоб організму вистачало води і неодмінно приймайте душ після, щоб не увібрати назад токсини, що вийшли з організму.

Боротьба зі стресом

Підвищений рівень гормону стресу, кортизолу, може мати наслідки аналогічні низькому метаболізму — ті самі, що ми намагаємося подолати за допомогою детоксу. У кожного свої методи боротьби з занепокоєнням і втомою: будь то йога або, наприклад, музика. Проводити час на природі, навіть по 30 хвилин в тиждень, ще один вірний спосіб скоротити рівень стресу.

Не забувайте про воду

Вода лежить в основі багатьох природних функцій організму: вона відповідає за сталість температури тіла, когнітивні здібності, нормальну роботу печінки і нирок, на здоров’я яких зав’язано виведення токсинів. Енергетичні напої, алкоголь і кофеїн — все це сприяє обезводнення, яке, в свою чергу, навіть на помірному рівні заважає природної детоксикації. Мета будь-якого детоксу — це стимуляція органів, що відповідають за виведення токсинів, а її без достатнього зволоження організму не досягнути.

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах Instagram та Facebook, стежте за оновленнями і приходьте в гості до нашего інтернет-магазину, де ви зможете знайти якісну косметику для догляду, а також засоби для прання та прибирання від українських виробників. Буде цікаво!

Залишити коментарій

Ваш email ніхто не побачить

Вгору